Podsumowanie realizacji PO Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016

 

Podsumowanie realizacji PO Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016

   

    W okresie od września 2016r. do maja 2017r. tut. Ośrodek Pomocy Społecznej realizował PO Pomoc Żywnościową Podprogram 2016.

   Celem PO PŻ 2014- 2020 jest pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących w formie paczki lub posiłku. Program współfinansowany jest Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

   W okresie trwania Podprogramu 2016 dotarliśmy z pomocą żywnościową do 704 osób. Pomoc miała charakter paczek żywnościowych, których wydaliśmy w ilości 4000 szt. o łącznej wadze 25.937,400 ton. Wydawane były następujące artykuły żywnościowe: makaron, ryż, herbatniki, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa i wieprzowa, pasztet, cukier, olej.

 Poza dystrybucją żywności realizowane były na terenie gminy Kobylnica działania towarzyszące dla osób korzystających z pomocy. Były to warsztaty dietetyczne, ekonomiczne i kulinarne, które organizowane były zarówno dla dzieci jak i dorosłych.