"Rodzina w Centrum II" - rekrutacja do Projektu

LOGO

Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że trwa rekrutacja rodzin z terenu Gminy Kobylnica do Projektu Rodzina w Centrum II. Rekrutacja jest uczestników odbywa się na bieżąco i jest otwarta.

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobylnicy, utworzono Punkt wsparcia rodzin.

Jednym z głównych celów Projektu, jest wsparcie rodzin z problemami opiekuńczo - wychowawczymi, poprzez następujące działania:

  1. Wsparcie psychologiczne,

  2. Mediacje rodzinne,

  3. Terapia motywująca do podjęcia profesjonalnego leczenia odwykowego,

  4. Warsztaty dla kobiet „Perfekcyjna Pani Domu”,

  5. Warsztaty kompetencji rodzicielskich,

  6. Trening umiejętności społecznych dla dzieci,

  7. Wsparcie logopedyczne dzieci,

  8. Wspieranie rodzin w organizacji czasu wolnego.

Powyższe działania poprawią funkcjonowanie społeczne rodzin oraz będą wspierać ich dążenia do odbudowania więzi z dziećmi.

Rodziny zainteresowane udziałem w projekcie, powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy w formacie zgodnym z podanym na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku www.pcpr.slupsk.pl, oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylnicy www.opskobylnica.pl, dostępnym również w wersji papierowej w siedzibie realizatora projektu.

Formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi załącznikami, należy dostarczyć do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Wodna 20/3, 76-251 Kobylnica.

Osoba do kontaktu - Asystent rodziny, Ksenia Dreścik, pokój nr 8,

telefon: (59) 8429975, wew. 23, lub 721 160 500

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt „Rodzina w Centrum II” realizowany jest w ramach Priorytetu 6- Integracja, działania 6.2. Usługi Społeczne, Poddziałania 6.2.2. Rozwój Usług Społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020r. Wartość projektu wynosi 861 866,66 zł, w tym dofinansowanie: 818 773,33 zł.


Drukuj