INFORMACJA - program „Rodzina 500+”

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobylnicy informuje, iż zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego 500+ na nowy okres zasiłkowy, tj. 2021/2022 będą przyjmowane w formie papierowej od dnia 1 kwietnia 2021 roku za pośrednictwem Poczty Polskiej lub poprzez skorzystanie ze skrzynki pocztowej znajdującej się na budynku. Natomiast od dnia 6 kwietnia br. (tj. od wtorku), nastąpi bezpośrednia obsługa interesantów w podane niżej dni i godziny:

  • poniedziałek 7.30 – 16.30,
  • wtorek – środa 7.30 – 15.30.

Niezbędne jest wcześniejsze umówienie się z pracownikiem merytorycznym na konkretny dzień i godzinę pod nr tel. 59/842-96-16 wew. 21, 22, 26.
W czwartek i piątek tut. Ośrodek jest zamknięty dla obsługi interesantów.
Zaleca się składanie wniosków w formie elektronicznej (za pośrednictwem bankowości elektronicznej: ePUAP, emp@tia, PUE ZUS).
Druki wniosków można pobrać ze strony internetowej www.opskobylnica.pl
Informujemy również, iż przyjmowanie interesantów będzie odbywało się z uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. W budynku będzie mogła przebywać jedna osoba składająca wniosek. Obowiązuje również nakaz zakrywania ust i nosa zgodnie z wymogami oraz dezynfekcja rąk po wejściu do tut. Ośrodka.
Aby mieć zagwarantowaną wypłatę świadczenia od czerwca 2021r., wniosek o świadczenie 500+ należy złożyć do 30 kwietnia 2021r. Informacje o terminach rozpatrzenia wniosków umieszczone są na stronie internetowej tut. Ośrodka, w zakładce dotyczącej świadczeń wychowawczych.


Drukuj