Komunikat Wójta Gminy Kobylnica

"Drodzy Mieszkańcy,
Gmina Kobylnica analizuje możliwość realizacji rządowego programu mającego na celu zabezpieczenie gospodarstw domowych w nadchodzącym sezonie zimowym w paliwa stałe (węgiel kamienny) na podstawie procedowanego w parlamencie projektu ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.
W związku z powyższym uprzejmie proszę osoby zainteresowane zakupem węgla w systemie preferencyjnym o pobranie ze strony internetowej załączonej „DEKLARACJI ZAKUPU WĘGLA W SYSTEMIE PREFERENCYJNYM za pośrednictwem Urzędu Gminy Kobylnica” i złożyły ją w biurze podawczym Urzędu Gminy Kobylnica lub przesłały na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 2 listopada 2022 r. Deklaracje są również dostępne u Sołtysów sołectw Gminy Kobylnica.
Zakup węgla w systemie preferencyjnym realizowany będzie po podpisaniu procedowanej ustawy przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i ogłoszeniu jej treści w Dzienniku Ustaw. Wg treści ustawy prawo zakupu będzie przysługiwało gospodarstwom domowym, które otrzymały pozytywną decyzję o przyznaniu dodatku węglowego.
Koszt zakupu wynosić będzie 2000 zł za tonę. Planowana jest dystrybucja frakcji groszek/orzech. Cena dotyczy towaru odbieranego osobiście i nie uwzględnia kosztów transportu z Kobylnicy do mieszkańca.
Jednocześnie informuję, że dystrybuowany przez Gminę Kobylnica węgiel pochodził będzie z zakupów realizowanych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej. Gmina Kobylnica nie będzie ponosiła odpowiedzialności za jakość i wartość energetyczną dystrybuowanego węgla.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 059 842 90 70 w. 259."


Drukuj