"Nie nowotworom u dzieci"

logo fundacji Rolanda McDonalda logo Gminy Kobylnica
Ogólnopolski Program Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych pod nazwą: „NIE nowotworom u dzieci”

Fundacja Ronalda McDonalda wraz z Wójtem Gminy Kobylnica, zapraszają na profilaktyczne badania USG jamy brzusznej dzieci z Gminy Kobylnica w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.
Badania odbędą się na pokładzie Ambulansu w dniu 21 czerwca 2023 roku w godzinach od 9.00 do 17.00 na terenie parkingu przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, ul. Wodna 20/4. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.
Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy radiologów. Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu Opiekunowie otrzymają wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.
Aby wziąć udział w badaniu USG należy wcześniej zarejestrować dziecko, kontaktując się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylnicy pod numerem telefonu 59 8429975 wewnętrzny 24, w dniach 13-14.06.2023r. w godzinach 09.00-14.00 – decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji jest niemożliwy. Pracownik zbiera niezbędne dane i udziela Opiekunowi dziecka szczegółowych informacji co do dnia i miejsca badań, zapoznaje z instrukcją podczas badań i zgodą na badanie.
Uwaga !!!
Wydłużamy zapisy na badanie na dni 15 i 16 czerwca w godzinach od 9:00 do 14:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Partnerami Fundacji Ronalda McDonalda w programie „NIE nowotworom u dzieci” są Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ALAB laboratoria i Fundacja Powszechnego Czytania. Partnerami naukowymi są Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Polskie Towarzystwo Pediatryczne, a Partnerem technicznym mobilnej kliniki – MAN Polska.

W załączeniu:
pdfZałącznik_nr_6_zgoda_na_badanie.pdf


Drukuj