Konkurs "Srebrne Serce"

EU logo

 

W okresie od 01.07.2019r. do 31.07.2019r. trwał nabór zgłoszeń do konkursu „Srebrne Serce”, którego celem jest nagrodzenie najbardziej zaangażowanych na rzecz społeczności lokalnej seniorów. Na konkurs wpłynęło sześć zgłoszeń dotyczących pięciu kandydatów.

Kapituła Konkursu „Srebrne Serce”, w której skład wchodzą przedstawiciele Rady Seniorów z Gminy Kobylnica, w sierpniu 2019r. nagrodziła najbardziej zaangażowanych na rzecz społeczności lokalnej seniorów. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Święta Plonów. Laureaci Konkursu i osoby wyróżnione otrzymały nagrody oraz monografię Gminy Kobylnica z osobistą dedykacją i podziękowaniem od Wójta Gminy Kobylnica Pana Leszka Kulińskiego.
Pani Wanda Dziawgo, zam. w Kobylnicy i Pani Lucyna Ostrowska, zam. w Sycewicach otrzymały wyróżnienia za działania, jakie podejmują na rzecz społeczności lokalnej.
Laureatami Konkursu „Srebrne Serce” w 2019r. zostały:
III Miejsce - Pani Urszula Cudziło zam. Kwakowo propagatorka turystyki kajakowej, współzałożycielka Spółdzielni Socjalnej w Kwakowie, osoba szczególnie zaangażowana w działania społeczne.
II Miejsce – Pani Teresa Żyszkowska zam. w Kobylnicy założycielka Stowarzyszenia Aktywnych Seniorów w Kobylnicy, przez wiele lat zaangażowana w działania na rzecz społeczności lokalnej.
I Miejsce – Pani Jadwiga Chadrysiak zam. w Sycewicach wolontariuszka działająca na rzecz osób niepełnosprawnych na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Sycewicach. Pani Jadwiga Chadrysiak bezinteresownie i chętnie podejmuje działa na rzecz bezdomnych zwierząt.

Konkurs „Srebrne Serce” odbył się w związku z realizacją Projektu „Srebrna Sieć”, który jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020. Całkowity Koszt Projektu to 2 909 872,15 zł, w tym wysokość dofinansowania wynosi 2 764 378,54 zł.

 

obrady kapituły

Laureatki Konkursu Srebrne Serce wraz z Wójtem Gminy Kobylnica Panem Leszkiem Kulińskim

Laureatki konkursu Srebrne Serce wraz z Wójtem Gminy Kobylnica Panem Leszkiem Kulińskim i Kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylnicy Panią Anną Łabik


Drukuj